Móda

Ako roztriediť oblečenie v šatníku a mať tam len to najdôležitejšie?

Aj vy máte ráno problém rozhodnúť sa, čo si oblečiete do práce? Máte pocit, že v šatníku nič nemáte a potrebujete ísť na nákupy, ale zároveň si uvedomujete, že nové oblečenie nemáte už kam dávať? Ak ste na tom podobne, poradíme vám, ako roztriediť oblečenie v šatníku a mať tam len to najdôležitejšie. Pojem „kapsulový šatník“ by vám mal byť známy.

 Vytvorte si „kapsulový šatník“

V kapsulovom šatníku by sa malo nachádzať 30-40 kúskov pekného ľahko kombinovateľného dámskeho oblečenia, ktoré je nadčasové a tak skoro nevyjde z módy. Jedná sa o kvalitné nadčasové dámske oblečenie, ktoré je šité z kvalitných látok, ktoré neškodia životnému prostrediu a v prírode sú voľne rozložiteľné. Kombináciou tohto oblečenia by ste mali vytvoriť čo najviac rôznych kombinácií outfitov, ktoré môžete nosiť do spoločnosti, ale i vo voľnom čase.

 Šetrite životné prostredie a zamyslite sa, naozaj potrebujete mať šatník preplnený množstvom oblečenia, ktoré v konečnom dôsledku ani nenosíte? Vytvorte si kapsulový šatník a pomôžete nielen sebe, ale najmä prírode.

 To, čo nenosíte, alebo to oblečenie, do ktorého možno schudnete alebo bude opäť moderné, dajte do krabice a buď ho darujte na charitu, alebo predajte na internetových bazároch.

Trieďte podľa sezón

 Aby ste ku každému oblečeniu, ktoré v danom období nosíte, mali prístup, roztrieďte ho podľa sezóny a univerzálne oblečenie, ktoré nosíte aj cez zimu aj cez leto, dajte do políc v strede šatníka. Nohavice, legíny a džínsy dávajte do jednej police. Topy s dlhými rukávmi a krátke tričká zase tiež do jednej police. Veci, ktoré sa nadmerne krčia, ako napríklad blúzky a saká, dávajte na vešiak. Pozor dávajte na to, aby sa vám vaše obľúbené dámske bundy, ktoré taktiež potrebujú byť zavesené, v danom priestore príliš nepokrčili. Odporúčame vám dávať ich do vstavanej skrine do predsiene.

Kombinujte s kvalitnými značkami obuvi

 K modernému nadčasovému oblečeniu z kapsulového dámskeho šatníka vám odporúčame obúvať kvalitnejšiu obuv. Vyskúšajte topánky Bugatti, Tamaris, Rieker, Tommy Hilfiger, Birkenstock. Sú nadčasové a vydržia vám podstatne dlhšie ako lacné topánky z Číny.