Vzťahy

Ako si udržať zdravý vzťah?

Udržať si v dnešnej dobe zdravý a funkčný vzťah je pomerne ťažké. Spôsobuje to nielen uponáhľaná doba, kedy partneri na seba nemajú toľko času, čo kedysi. Čiastočne za to môžu nielen povahové rozdiely, ale aj nesprávna komunikácia. Partneri čoraz častejšie uprednostňujú komunikáciu cez sociálne siete, poprípade mobilný telefón, pričom si neuvedomujú, že pomaly svoj vzťah zabíjajú. Ako si teda udržať zdravý vztah?

Neustále si dokazujte svoju lásku

Zdravý vzťah si aj po rokoch spolužitia udržíte tak, že si budete neustále dokazovať svoju lásku. Samozrejme, že každý čitateľ, ktorý tieto riadky číta, si pod dokazovaním lásky predstavuje niečo iné. Nezabúdajte, že nie je dôležité si deň čo deň dávať materiálne darčeky. Postačí pohladenie, spomínanie na spoločné zoznámenie, bozk na líce a rôzne iné maličkosti. Dokazujte si svoju lásku za každých okolností.

Buďte nerozluční priatelia

Každý partnerský vzťah je založený na priateľstve. Ak so svojim partnerom/ partnerkou neviete vychádzať ako priatelia, ťažko môžete spolu prežiť v manželstve a vo vzťahu. Partnera si vyberáme na základe spoločných vlastností. Veď aj na samotnej zoznamke musíte zadať svoje záľuby, aby ste si dokázali nájsť vám podobného partnera.

Podnikajte spoločné aktivity

Tým, že sa každý z partnerov bude neustále venovať svojim aktivitám a nebude do nich zapájať svojho partnera, nemôžete očakávať, že váš vzťah dokáže vydržať. Samozrejme, že raz za čas si môžete každý vyraziť osve. Okrem toho však podnikajte aj spoločné aktivity. Udržíte si svoj vzťah pri živote a nikdy nezažijete stereotyp.

Buďte hrdí na svojho partnera

Ako poznáte, že vzťah medzi partnermi funguje? Zbadáte to hneď, keď začne dotyčný vyprávať o svojom partnerovi. Partner, ktorý o svojej partnerke hovorí len samé superlatíva, je šťastný. Samozrejme musí to platiť aj opačne. Ak svojho partnera/ partnerku milujete, hovoríte o ňom pred všetkými len pozitívne. Nevadí vám, že má partner/ partnerka chybičky krásy. Veď aj žlté zuby môžete odstrániť bieliacimi pásikmi. Partneri by si nemali vytýkať navzájom svoje nedokonalosti. Mali by si byť oporou za každých okolností. Treba si uvedomiť, že výzor ie je všetko. Dôležitejšia je povaha.