Móda

Ako si vybrať z ponuky kabeliek štýlovú na každodenné nosenie?

Kabelky patria a vždy patrili k typicky ženským doplnkom. Samozrejme, aj páni si dnes majú možnosť vybrať si z viacero pekných pánskych elegantných a športových kabeliek. Ak však práve teraz hľadáte štýlové dámske kabelky na každodenné nosenie, pri výbere treba zohľadniť tieto veci a uvidíte, že sa vám podarí nájsť si peknú štýlovú dámsku kabelku na každodenné nosenie. 

Uprednostňujte kožené kabelky

Koža patrila a vždy bude patriť k najkvalitnejším materiálom. Kúpou koženého výrobku máte istotu, že výrobok vám vydrží roky, a to aj pri pravidelnom používaní. Koža je trváci materiál, ktorý rokmi vyzerá ešte lepšie. Syntetické materiály nie sú tak prispôsobivé ako koža. Kabelky zo syntetických materiálov majú nižšiu životnosť práve kvôli nízkej kvalite tohto materiálu.

Uprednostňujte preto skôr kožené kabelky. Najviac vás pravdepodobne zaujmú krásne talianske kabelky. Štýlovo zapasujú k šatníku každej modernej ženy. Môžete ich nosiť nielen k pohodlným džínsom, ale aj k elegantným sakám a nohaviciam.

Viac priečinkov

Ak nosievate v kabelke veľa drobností, odporúčame vyhľadávať také, ktoré majú viac vnútorných priečinkov – vreciek. Takto budete mať všetko dôkladne uložené a nestane sa vám, že nebudete môcť nájsť napríklad rúž na pery, či púder.

Ak sa vám páči nedbalá elegancia, vyhľadávajte skôr väčšie kožené ruksaky. Momentálne sú trendy aj klasiky 90. rokov – tzv. ľadvinky, no kožený ruksak vám odporúčame skôr.

Kvalitná podšívka a uško

Kvalitu vami vybranej kabelky zistíte nielen podľa použitého materiálu, ale hlavne podľa kvality podšívky a ušiek. Ušká musia byť dostatočne hrubé a pevne prišité. Kabelka na bežné nosenie by mala mať dlhé nastaviteľné uchá.

Podšívka musí byť z pevného dostatočne hrubého materiálu, ktorá sa po pár noseniach neprederaví.

Ak si z ponuky kabeliek chcete vybrať štýlovú kabelku na denné nosenie, uprednostnite kožené kabelky, zamerajte sa na kabelky s väčším množstvom vreciek a všímajte si kvalitu podšívky a ušiek.