Nezařazené

Chcem visieť na stene!

Väčšina ľudí si svoje bývanie robí príjemnejším vďaka obrazom, ktoré visí na stene. Niekto má rád abstraktné umenie a tak na jeho múroch visí obrázky, ktoré tým, čo majú radi konkrétny umenia, nič nehovoria. Úplne originálnym obrazom, ktorý môže na vašich tu visieť, je váš portrét či portrét niekoho vám blízkeho, koho máte radi a zakaždým, keď ho uvidíte, hneď si spomeniete na danú osobu a rozjasní to úsmev na vašej tvári. Takže portrét nielen ako dekorácia, ale aj ako spríjemnenie nálady a atmosféry.

Prečo práve portrét?

Mnohí namietajú, že je ďaleko modernejší rozvesiť si po miestnosti fotografie rodiny či priateľov. Jednak sú fotografie lacnejšie a jednak ide o úplne dokonalé zachytenie. Ale ak chcete naozajstné umenie, tak sa skrýva za farbami a paletou. Portrét je tradičný umelecké dielo, ktoré je nedohodnoceno. Jedná sa o prácu človeka, ktorý musí mať obrovský talent na to, aby sa pustil do zachytenie ľudskej tváre. Okrem toho nad tým strávi strašne veľa času, aby všetko bolo dokonalé. A vždy pôjde zaručene o originál, pretože žiadny iný maliar to nikdy nezachytí úplne rovnako. Milovníci umenia v obrazoch právom vidí isté čaro, pretože ono tam je. Je tam, pretože autor do obrazu vkladá nielen veľa času, ale aj kúsok zo seba. Každý človek cíti inak, vníma inak, má iné skúsenosti a niečo iné prežíva a to všetko sa môže premietnuť na vašom portréte, bez toho aby ste to vnímali.

Je úplne dokonalé, čo dokáže maliar vytvoriť. Pokiaľ sa jedná o osobu, ktorá má talent, tak vás jednoznačne prekvapí. Vy na portréte možno uvidíte peknú prácu a takmer dokonalé zachytenie sama seba, ale odporník či sám maliar v tom nájde niečo mnoho hlbšieho. Rozhodne ide o netradičné, ale za to veľmi krásnu a originálnu dekoráciu do vášho domu. Niekto zbiera drahá umelecké diela, čo je obdivuhodné. Cena umenie stále rastie, takže z toho majú sami zisk, ale pre niekoho portrét seba alebo blízkeho znamená viac ako niekoľko desiatok aj stoviek tisíc.

Ako si vybrať umelca?

Maliarov sa ponúka veľa, pretože mnoho ľudí, ktorí vyštudujú výtvarný odbor, tak po štúdiu sa nemajú kde uplatniť. Niektorí si síce nájdu nejakú prácu, kde aspoň trošku využijú svoj umelecký cit, ale mnohí zostávajú ako umelci na voľnej nohe. A potom ťažko spoznáte, či portrét, ktorý vás bude niečo stáť, bude dostatočne dobrý. Preto je lepšie si od daného umelca vyžiadať viac jeho diel, aby ste poznali, či je naozaj nadaný. Niekedy na niektoré umelcov tiež nájdete recenzie na internete, ale stáva sa to len zriedka a okrem toho každý človek má iné umelecké cítenie. Takže niekomu sa tvorba daného autora nemusí páčiť, ale iný tým bude nadšený.

Podporujte umenia a zároveň si zkrášlujte vašu domácnosť pomocou tradičných obrazov či portrétov, v ktorých sa ukrýva niečo čarovného.