Nezařazené

Zimné pneumatiky na auto – ako si poradiť pri ich výbere?

Máte auto a potrebujete kúpiť nové zimné pneumatiky, aby ste boli počas celej zimy v bezpečí? Máme pre vás tip, ako vybrať najlepšie a zároveň najlacnejšie zimné pneumatiky na auto!

Okolo zimných pneumatík sa pred zimou vedú siahodlhé diskusie o tom, kedy pneumatiky prezúvať, ktoré modely pneumatík sú najlepšie, či sa oplatia celoročné pneumatiky a podobne. Ak sa v autách veľmi nevyznáte, problematika zimných pneumatík sa vám môže zdať náročnejšia, ako v skutočnosti je. Ako prvé si možno kladiete otázku, načo je vlastne dobré letné gumy meniť za zimné. Nuž, zimné pneumatiky majú okrem väčšej hĺbky dezénu ešte jeden zásadný rozdiel voči tým letným – vyrobené sú z mäkšej gumy, na ľade a snehu tak lepšie držia. Asi nemusíme zdôrazňovať, že prezúvať letné pneumatiky za zimné pneumatiky je nutnosť a nemali by ste ani uvažovať nad jazdením na letných počas zimy. Druhou veľmi častou otázkou je čas, kedy treba pneumatiky prezúvať. Ten je len na vás, ideálne pred tým, ako začnú prvé nočné mrazy, teda zvyčajne v priebehu októbra.

Aj lacné modely vedia prekvapiť

Najzásadnejšia je však otázka, ako vybrať tie najlepšie a najlacnejšie zimné pneumatiky. Kým na prvý pohľad sa môže zdať, že lacné pneumatiky nemôžu byť zároveň aj kvalitné, opak je často pravdou. Dnes na trhu nájdete aj veľa lacných pneumatík, ktoré v testoch porazili výrazne drahšie modely od známych značiek. Ak teda vyberáte nové zimné pneumatiky, základom je pozrieť si testy pneumatík. Prípadne, spýtať sa na skúsenosti známych, ktorí majú rovnaké pneumatiky na svojom aute. Takáto spätná väzba je pred kúpu zimných pneumatík kľúčová, nemôžete sa spoliehať na to, že všetky zimné gumy sú perfektné. Vaša bezpečnosť je vo vašich rukách a zaručia ju len kvalitné zimné pneumatiky. Veľký výber a najlacnejšie pneumatiky nájdete na webe pneumatiky.sk. Vyberte si tie svoje aj vy a buďte na zimných cestách v bezpečí!