Nezařazené

Partnerovi to v posteli už nejde? Vyriešte to bez návštevy lekára

Vekom sa mnohé veci vo vzťahoch menia. Niektoré k lepšiemu, ale nájdu sa aj oblasti vzťahu, v ktorých je vekom vyššie riziko, že nastanú problémy. To platí aj o milostnom živote. Po štyridsiatke je totižto celkom veľká šanca, že vášmu partnerovi nebude všetko „fungovať“ ako v mladosti.

Neignorujte tento problém ako to robí váš partner

Problémami s erekciou totižto podľa niektorých prieskumov trpí zhruba polovica mužov po štyridsiatke. Samozrejme, takúto štatistiku je pomerne ťažké zostaviť, keďže množstvo mužov o takýchto problémoch nehovorí.

A to je často problém aj vo vzťahu: muž nad tým mávne rukou a hľadá výhovorky typu, že mal ťažký deň v práci a podobne. Áno, občasné zlyhanie sa stane každému, ale ak sa to vášmu partnerovi deje pravidelne, vy môžete len snívať o jeho tvrdej erekcii, ktorou vás zvykol v minulosti privádzať do „vytrženia“.

Pred návštevou lekára môže váš partner skúsiť nasledovné

Otázkou, ktorou by sa mal váš partner zaoberať, je: ako zlepšiť erekciu? Ak má už spomínané výhovorky, v prvom rade ho budete musieť presvedčiť, že ide o problém, ktorý je potrebné riešiť. To však neznamená, že musí ísť hneď k lekárovi (čo by vám u partnera zrejme len ťažko „prešlo“).

Môžete mu však navrhnúť niektorú z nasledujúcich rád, ktoré môžu zlepšiť jeho erekciu:

  1. Viac pohybu – športovaním sa okrem iného zvyšuje tvorba testosterónu, čo pomáha k lepšej erekcii. Začnite s partnerom športovať aj vy, popracujete na svojej kondičke a potom ešte len uvidíte, čo v posteli s partnerom dokážete.
  2. Zdravšia strava – váš partner môže napríklad skúsiť jesť viac paradajok, ktoré pozitívne vplývajú na srdce. A aj obehový systém je pre erekciu dôležitý. Všeobecne zelenina, ale napríklad aj ryby sú tým, čo môže vášmu partnerovi (a aj vám) pomôcť k lepšiemu fungovaniu organizmu.
  3. Menej stresu – aj stres má za následok pokles hladiny testosterónu v tele. Zbaviť sa ho je niekedy ťažšie ako o tom hovoriť, ale skúste byť partnerovi nápomocná v tom, aby sa celkovo po psychickej stránke cítil lepšie.

Zdroj obrázka:

Autor: Comeback Images / Shutterstock.com