Voľný čas

Chvíľka pre seba

Ráno ideme do práce, prídeme z práce, musíme urobiť potrebné veci okolo domácnosti a celý deň sme v jednom kole, stále niečo vybavujeme a riešime, hoci môže ísť trebárs o malé veci, tak predsa len musíme stále premýšľať.

Ako si vytvoriť čas pre seba?

Človek potrebuje aj pokoj a obzvlášť ak je v nepretržitom deji. A hoci si hovoríte, že máte veľa práce a že jej musíte hneď dorobiť, tak je dôležité, aby ste si aspoň hodinu či dve týždenne urobili voľno, bez ohľadu na to, koľko práce na vás práve padá. Predsa len poznáte to, že sa niečo pokazí, keď máte najmenej času a presne o tom to je, zákonitosť schválnosti. Takže všetkého nechce a bez výčitiek svedomia si urobte čas pre seba, určite to príde len k dobru.

Prečo je dôležité si urobiť chvíľku na seba samú?

Keď je človek v neustálom strese a stresu, tak to dlho nemôže vydržať, bez toho aby sa zosypal či potreboval nejakého terapeuta. Preto musí na chvíľu vypustiť a len tak si oddýchnuť. Mnohí tvrdia, že odpočívajú, keď sú s rodinou a podobne, ale nie je to vždy úplná pravda, pretože aj tu musíte riešiť rodinné problémy a úlohy, aj keď sa oproti tým pracovným zdajú zanedbateľné, stále je to nejaká úloha. A pre telo i dušu je najlepšie, keď sa uvoľníte a nebudete myslieť ani na prácu, ani na vzťahy a ani na rodinný život, proste len na nejaké krásne miesto, kde by ste zrovna chceli byť.

Ako stráviť chvíľku pre seba?

Každý svoj čas strávi inak, ale vždy je dôležité, aby ste pri tom odpočívali a hlavne si to užívali a nemysleli na nič iné. Niektoré milovníčky módy, preto volí nákupy, kedy bez premýšľania siahajú po veciach, ktoré sa im páči a sú z toho nadšené. Iné si zájdu ku kaderníčke, kde si spokojne sedí a porozprávajú treba s priateľmi. Alebo náruživí čitatelia sa radi schovávajú do príbehu a aspoň na chvíľu žijú život hlavného hrdinu, čo je taky krásny spôsob, ako zabudnúť na svoje problémy. A mnohí volia šport, s čím spájajú dve veci, duševnú pohodu a fyzickú pohodu. Medzi také športy patrí napríklad jóga, ktorá je ukážkový šport pre odreagovanie sa.

Je dôležité urobiť si chvíľku pre seba, aby sme sa seba zosypali všetky problémy a stres, čím pomôžeme nielen sami sebe, ale aj svojmu okoliu.