Móda

Chystáte sa s deťmi na hory? Nezabudnite sa správne obliecť

Viesť deti už od útleho veku k tomu, aby mali radosť z pobytu v prírode, je prospešné pre ich zdravie a zdravý vývoj. Ak budete so svojimi deťmi pravidelne chodiť na prechádzky, či neskôr väčšie túry, prospeje to aj vám. Okrem pevnejšieho zdravia získate aj lepšiu kondíciu a utužíte si vzťah so svojimi ratolesťami.

Aj ak predpoveď hlási slnečno, pripravte sa na akékoľvek podmienky 

V prírode a zvlášť na horách však platí, že nielen kvôli pohodliu, ale aj kvôli bezpečnosti je potrebné dbať na výbavu a aj oblečenie. Zrejme najčastejšie sa hovorí o tom, že treba mať pevnú obuv, ktorá nám pomôže predchádzať rôznym úrazom.

Obuv je skutočne dôležitá, ale nie je to len o nej. Aj v prípade, že sa do prírody chystáte za dobrého počasia, je dobré si pribaliť oblečenie, v ktorom zvládnete aj náhle ochladenie, či vietor, alebo prípadnú prehánku.

Hlavne vo vyšších polohách sa počasie dokáže radikálne zmeniť behom krátkej chvíle. Mať preto so sebou pribalenú bundu zo softshellu, ktorá vie ochrániť proti vetru a do určitej miery aj proti dažďu, sa môže hodiť kedykoľvek.

Oblečenie zo správneho materiálu zvýši komfort aj na celodenných túrach 

Aj v prípade slnečného a teplého počasia však dokáže vhodné oblečenie spraviť rozdiel. Aj keď je oblečenie z bavlnených látok univerzálne a dá sa použiť rôzne, v prípade outdoorových aktivít spravíte lepšie ak namiesto klasických bavlnených tričiek vybavíte seba a zvyšok svojej rodiny tričkami z funkčných materiálov.

Bavlna je totižto síce príjemná na nosenie, ale jej absorbčná vlastnosť predstavuje pri dlhších túrach značnú nevýhodu. Áno, pot síce nasaje, ale to je všetko. Po chvíli máte prepotené tričko, ktoré bude mokré až dokedy sa nevrátite domov, či na hotelovú izbu.

Naopak tričko z funkčných materiálov pot odvádza od vašej pokožky na povrch materiálu, z ktorého sa potom rýchlo prirodzene odparí. A v takomto tričku je aj tá najnáročnejšia túra omnoho komfortnejšia.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com