Voľný čas

Čítanie na jeseň, ktoré vám skvele zdvihne náladu

Vyberte si skvelú čítanie a zavtrtejte sa po náročnom dni do teplej deky. Tak si užijete báječný relax a pohodu!

Mons Kallentoft – Piate ročné obdobie

Mladá rodina pri prechádzke v lese nájde zohavené ženské telo s viditeľnými prvkami po mučení. Vyšetrovateľka Malin Forsová si tento prípad ihneď spojí s prípadom z minulosti, keď bola v lese nájdená brutálne zbitá a znásilnená mladá žena, ktorá síce tento útok prežila, ale od tej doby je umiestnená v psychiatrickej liečebni. Malin si tento prípad berie osobne a vynaloží všetky možné aj nemožné prostriedky na to, aby ho vyriešila. Bez toho si to uvedomuje, tak sa pohybuje na tenkom ľade.

Joshilyn Jackson – Smolný rok

Ginny je Štyridsaťpäťročný matkou pätnásťročnej dievčatá Lizy. Giny je presvedčená, že ich rodinu postihla kliatba a že každé dievča v 15-tich rokoch otehotnie. Rovnako tak ako jej matka i ona. Lizy je tento rok 15 rokov a Ginna sa obáva, že sa bude história opakovať. Tentoraz však kliatba postihne rodinu inak. Jedná sa o romantickú knihu plnú priateľstva, lásky ale aj nenávisti a žiarlivosti. Predovšetkým je v príbehu podčiarknuté silné rodinné puto.

Johan Theorin – Mlyny osudu

Na dvere kapitána Davidsona zabúcha uprostred noci vydesený chlapec Jonas. Rozpráva mu o tom, že na mori videl loď s umierajúcimi námorníkmi a podivným mužom so sekerou v ruke. Öland je obľúbeným miestom, kde turisti radi trávia dovolenku a výletom po ostrove. Počas krátkej doby sa z krásneho miesta stane miestom činu, kde sa na povrch opäť dostáva temná minulosť.

Lauren Grahamová – Jedného dňa možno

Franny žije už nejakú dobu v New Yorku a pracuje ako čašníčka. Jej snom je stať sa herečkou a tak odráža rôzne castingy. Zatiaľ je jej jediným úspechom reklama na svetre. Franny to ale nevzdáva, niekedy to predsa musí prísť. Príbeh plný poznávanie sama seba, veľkých snov a lásky.

Dušková Vlasta – Kavky nad mestom

Emotívne silný príbeh česko-nemeckej rodiny s koreňmi na krumlovský, na území pohraničia. Rozprávanie začína okolo roku 1917, kedy boli nepokoje medzi českou a nemeckou národností početné a pokračovali aj v rokoch nasledujúcich. Ich rodinou sa prelína línie povojnových hrôz aj obmeny totalitného režimu.

Julie Lawson Timmerová – Päť dní

Úspešná právnička Mara jedného dňa zistí, že trpí nevyliečiteľnou chorobou, ktorá postupne ničí jej telo i pocity a správanie. Nechce byť rodine na obtiaž a tak si sľúbi, že vydrží len do doby, kým bude schopná normálne žiť a fungovať. Chce odísť z tohto sveta dôstojne a čaká ju už len päť dní do dôležitého rozhodnutia.