Voľný čas

Dovolenka vo Vysokých Tatrách má čo ponúknuť aj tým náročnejším

Vysoké Tatry zažívajú v posledných rokoch veľký boom. Cestovný ruch sa tu rozmohol a navštevujú ich nielen domáci návštevníci, ale najmä Poliaci, Česi, či dokonca Nemci. 

Ak uvažujete nad letnou dovolenku práve vo Vysokých Tatrách, dovolenka vo Vysokých Tatrách má  čo ponúknuť aj tým najnáročnejším.

Ubytovanie 

Zohnať ubytovanie vo Vysokých Tatrách vôbec nie je problém. Mesto Vysoké Tatry ponúka rôzne ubytovacie zariadenia, od luxusných hotelov po lacnejšie penzióny, či dokonca priváty. Ak ale plánujete ísť turistikovať, zvážte lokalitu. Odporúčame ubytovanie v Tatranskej Lomnici, či na Štrbskom Plese, odkiaľ vedie viacero turistický trás. Ušetrili by ste tak čas na presúvanie sa do východiskového bodu turistickej trasy.

Ak ale plánujete skôr leňošiť, podnikať krátke prechádzky, či chodiť na wellness, vyberajte si ubytovanie podľa služieb a podľa toho, či ponúkajú aj wellness.

Túry 

Najväčší záujem je vo Vysokých Tatrách prirodzene o turistiku. Výber túry však nesmiete podceniť. Treba vopred plánovať aj kvôli počasiu, ale aj kvôli vašej fyzičke. Túry v Tatrách sa delia na ľahšie, stredné a ťažké. Ak ste začiatočníci, pozrite si výber tých najkrajších túr v Tatrách a vyberte si skôr ľahšie túry. Ak ale máte nejaké skúsenosti s vysokohorskými celodennými turistikami, vôbec sa nemusíte báť tých náročnejších.

Medzi ľahšie radíme predovšetkým turistiku na Popradské pleso, na Predné Solisko, ale aj k vodopádu Skok, či k vodopádom Studeného potoka.

K tým najnáročnejším radíme Slavkovský štít, Jahňací štít, Priečne Sedlo, či Bystrú lávku.

Okrem leňošenia v hotelovej izbe, leňošenia vo wellnesse a turistiky odporúčame skúšať aj gastronómiu v luxusných reštauráciách. Určite si nenechajte ujsť popíjanie kávy na terase s výhľadom na tatranské štíty.

 

Zdroj obrázka:

Autor: kovop58 / Shutterstock.com