Voľný čas

Jarná či jesenná záhradná oslava pod strechou

Plánujete počas jari alebo leta oslavu svojho jubilea či nebodaj svadbu váš, prípadne vášho potomka? A chcete časť, prípadne celú oslavu sústrediť do exteriéru v štýle garden party? Potom potrebujete vymyslieť spôsob, ako aspoň čiastočne dostanete záhradu pod strechu. Jednak treba byť pripravený na prípadnú nepriazeň počasia, zároveň by malo byť sedenie s občerstvením vždy ukryté pod strechou, aj keď len provizórnou. Aké možnosti máte na jej vytvorenie?

Tou najjednoduchšou je záhradný párty stan

Záhradné párty stany sú výborným spôsobom, ako zabezpečiť čiastočné zastrešenie záhradnej plochy. Stan je plne mobilný, a preto ho môžete postaviť prakticky na akomkoľvek mieste a po skončení oslavy zas zložiť či presunúť inam, kde ho využijete počas letnej sezóny. Výhodou stanov je okrem variability a spratnosti aj samotná kapacita. Na trhu sú totiž dostupné nielen štandardné stany, vo veľkosti, ktorá poskytne priestor na dva stoly, ale aj veľké, až 12 metrové stany. Navyše, môžete ich navzájom prepájať, čím dokážete dostať pod strechu prakticky celú záhradu.

Výstavbu záhradných párty stanov zvládnu každé zručné ruky, keďže spočíva len v zložení základnej konštrukcie, na ktorú následne navlečiete zvyčajne polyesterovú strechu, prípadne krycie materiály aj na bočné steny. Ideálne je, ak stany staviate na rovine.

Alternatíva párty stanov v podobe skladacích altánkov

Zaujímavou alternatívou záhradných stanov sú skladacie záhradné altánky. Tie neobsahujú bočné steny, len strechu, preto sú na zaobstaranie o niečo lacnejšie. Avšak, ľahšie ich dokážete navzájom poprepájať, čím vytvoríte zastrešenú vonkajšiu plochu požadovaných rozmerov. Treba ale rátať s tým, že zatiaľ čo stan poskytne útočisko aj pri daždivom počasí, altánok je určený prakticky len na ochranu pred slnečným žiarením.

Kvalitné záhradné párty stany aj skladacie záhradné altánky si dokážete výhodne zakúpiť aj v internetovom obchode T-zbozi.sk.