Vzťahy

Jedlo má vplyv na sexuálny život

O tom, že tieto dve veci spolu úzko súvisia, nie je pochýb. Ide síce o úplne rozdielne veci, ale pritom spolu tieto veci skutočne súvisí. Ak sa snažíte jesť málo, držíte diéty a v jedle sa obmedzujete na minimum, máte potom málo energie, ste vyčerpaní a aj sex je pre vás niečím, čo robíte z nutnosti. Neprináša vám také uspokojenie, aké by vám priniesť mal.

Unsplash / Pixabay

Že je jedlo afrodiziakum, sa vie už od nepamäti. Síce nebudete chcieť súložiť s plným žalúdkom, ale celkom iste pre vás bude ako pre naježený sex lepším zážitkom, než pre tých, ktorí sú vychrtlí na kosť. Dosť možno aj preto majú muži radšej ženy štíhle, nie vychudnuté a sú samozrejme aj takí muži, ktorí priamo vyžadujú kyprejšie tvary.

To, čo jeme, má vplyv na celkový náš stav a nielen na sex. Na kvalitu sexu má ale tiež vplyv aj spôsob myslenia. Veľmi zjednodušene riešené, celá pointa je v tom, že rovnako tak, ako zmýšľame o jedle, tak tak zmýšľame aj o sexe. Ak si v jedle stále niečo odriekate a hovoríme o tom, že to jesť nesmieme, aby sme nevyzerali tak, či tak, tak úplne rovnako je to v sexe.

Zábrany tu sú a my sa im podriaďujeme. Pritom, ak pri sexe zábrany odhodíme, máme z neho oveľa väčší pôžitok, než keď sme konzervatívne. Ak sa žena v posteli necíti dokonale, sprevádza jej aj stud a ak je tam stud, nikdy sa neodváži tak, ako by mala.

Žena, ktorá sama so sebou nie je spokojná, a to sú väčšinou práve také ženy, ktoré trápia anorexia, bulímia, ktoré sú vychudnuté a napriek tomu majú pocit, že nie sú ešte stále dokonalé, prenáša svoje komplexy do všetkého, teda aj do sexu. Podľa toho to potom vyzerá. Aj s týmto, sa ale dá popasovať a nemusíte to byť tak, že sa zrazu začne dotyčná pchať všetkým možným.

Nie, takto by to byť nemalo. Prísť by mala zdravá strava bez pocitu hladovania. U jedla potom poseďte v pokoji a nejedzte vo zhonu. Spôsob stolovania má tiež veľký vplyv na sexuálny akt. Vychutnajte si každé sústo a neponáhľajte s jedlom a ani so sexom.