Voľný čas

Materská dovolenka je rutina? Čo takto podnietiť svoju kreativitu?

Sociálne siete učarovali obrovskému množstvu ľudí. A nemyslíme len tých užívateľov, ktorí obsah na sociálnych sieťach iba „prijímajú“ a netvoria. Veľa je aj tých, ktorí si pravidelným tvorením obsahu na sociálne siete privyrábajú alebo sa tým dokonca živia. 

Dobrých rád nie je na internete nikdy dosť 

Ak aj vás láka tento moderný trend živiť sa ako takzvaná influencerka, vhodný čas, kedy začať tvoriť obsah na sociálne siete môže byť práve materská dovolenka. Áno, sme si vedomí, že ten, kto nazval materskú dovolenkou, sa zrejme nikdy nestaral o dieťa, ale keď si na úlohu mamy zvyknete, určite si nájdete čas aj na sebarealizáciu.

A možno vám materstvo dá aj inšpiráciu pre obsah, ktorý by ste mohla tvoriť. Aby to totižto nebolo len lacné predvádzanie pozadia, či popredia, ale aby vami tvorený obsah na sociálnych sieťach niečo vašim fanúšikom aj dal.

Môžete tak tvoriť napríklad rôzne videá s praktickými radami pre súčasné aj budúce mamičky. Áno, „zaručených“ rád na internete je množstvo, ale skúste sa zamyslieť nad tým, koľko z nich je naozaj užitočných. No vidíte, priestor pre vašu tvorbu tu stále je.

Stačí základné vybavenie a môžete začať natáčať

A čo na takúto videoprodukciu potrebujete? Aj keď špičkovo spracované video dokáže zaujať už len samotným spracovaním a má tak vo svete sociálnych sietí určitú výhodu, na začiatok si vystačíte aj s lepším mobilom. Ideálnejší však bude fotoaparát, obzvlášť taký, pri ktorého dizajnovaní myslel výrobca na vlogerov a tak má fotoaparát užitočné vlastnosti práve pre nich.

Na aké parametre sa pozerať pri vyberaní vhodného fotoaparátu na vlogovanie? Nemusí to byť práve špičkový full-frame. Ak chcete videa natáčať aj mimo domu, zamerajte sa skôr na menšie fotoaparáty s APS-C snímačmi, ktoré sa vám budú jednoduchšie nosiť všade so sebou. Čo by však vášmu vlogovaciemu fotoaparátu nemalo chýbať je výklopný displej. Ako inak by ste predsa chcela natáčať samú seba?

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: antoniodiaz / Shutterstock.com