Móda

Obuv stvorená do tohto ročného obdobia

Jeseň je už v plnom prúde a väčšina z vás už netrpezlivo čaká, kedy sa ráno prebudí do bieleho rána. Napriek tomu, že tento rok babie leto nebolo také dlhé, ako by ste si predstavovali, jeseň má svoje čaro. Jediné, čo nás možno potrápi, je ranná hmla a príliš veľké výkyvy teplôt počas dňa. Ako sa ale obúvať v tomto ročnom období a vôbec máte vo svojom botníku modernú jesennú obuv?

 

Dámske poltopánky

 

Keď je vonku pekne a prší len zriedkavo, využiť môžete dámske poltopánky. Odporúčame vyťahovať skôr tie z kvalitnou podšívkou. Jesenné počasie je vrtkavé a kedykoľvek sa môže zmeniť, preto musíte byť na tieto zmeny pripravené a musíte mať kvalitné dámske poltopánky s dobrou podrážkou. Pozor, nevyberajte si dámske poltopánky s hladkou podrážkou, ale skôr s vrúbkovanou podrážkou. Na mokrom chodníku by sa vám mohlo kedykoľvek šmyknúť a spôsobili by ste si nepríjemný úraz a to určite nechcete.

 

Čižmy nad koleno

 

Ak milujete krátke sukne, rozhodne by ste si mali vyberať skôr vyššiu obuv, napríklad vysoké štýlové čižmy nad kolená. Do týchto čižiem si môžete obuť svoje obľúbené teplé podkolienky, ktoré vás v prípade extrémnych výkyvov počasia dostatočne zahrejú. Dávajte si pozor na vodu. Tieto čižmy si pravidelne impregnujte, by voda neprenikala do čižiem. Ak je povrch z brúsenej kože, čižmy si obúvajte len do suchého počasia.

 

Jeseň má svoje čaro

 

Toto ročné obdobie je naozaj čarovné a to najmä vtedy, ak svieti slniečko. Vychutnávajte si slnečné lúče, pretože ak príde zima, bude ich čoraz menej. Keď pôjdete na prechádzky do prírody, zaujme vás farebnosť a fotografie, ktoré si spravíte, budete si chcieť dať okamžite zarámovať a zavesiť na stenu ako obrazy. Nezabúdajte sa však dobre obliekať a najmä obúvať, teda ak nechcete riskovať zdravotné problémy.