Nezařazené

Pohodlný účet

Vo svojom živote prechádzame rôznym obdobím. Detstvo je krásne, mladosť krátka a príde čas, kedy sa musíme o seba starať sami. Musíme sa pripraviť na svoje povolanie, aby sme sa zamestnali a zarábali peniaze. Peniaze potrebujeme na svoje základné potreby. Musíme si zabezpečiť bývanie, peniaze potrebujeme na kúpu potravín, oblečenia, či liekov. Okrem toho ich využívame na rôzne voľnočasové aktivity pre nás a našu rodinu.

Peniaze v minulosti

V minulosti si ľudia ukladali peniaze doma, výplatu dostávali na ruku. Peniaze sme držali v hotovosti, platili sme v hotovosti, a samozrejme sme sa báli, či sa na ne neulakomí nejaký zlodej. Stávalo sa to dosť často, pretože vedeli, že ľudia majú peniaze pri sebe. Situácia sa v poslednej dobe výrazne zmenila a ľudia začali viac používať bezhotovostný styk. Pomaly v každom obchode sa dá platiť bankomatovou kartou, peniaze za prácu dostávame na bankový účet.

Požiadavky sú rôzne

Každý si môže vybrať z množstva produktov ktorejkoľvek banky, ktorých je na Slovensku už pomerne veľa. Správne si vybrať je niekedy poriadna fuška. Porovnávame poplatky za účet, prípadne služby, ktoré za svoje peniaze dostaneme. Nedá sa povedať, ktorá ponuka je pre vás tá najvýhodnejšia, lebo každý potrebuje niečo iné. Matka na materskej dovolenke, či podnikateľ, ktorý prevádzkuje svoju firmu majú rozdielne požiadavky.

Ktorý je najlepší?

Užitočný účet z Poštovej banky nám ponúka okrem iného prehľadnú mobilnú aplikáciu, internet banking pre pohodlný prístup k účtu , či sms správy na dokonalý prehľad o zostatku. Na výber sú až štyri bankomatové karty pre disponenta. V balíku je aj jeden výber zdarma z bankomatu inej banky. Taktiež je tu možnosť získania povoleného prečerpania v prípade potreby, navyše dostanete odmenu pri aktívnom využívaní účtu. S účtom si môžete lepšie plánovať svoje výdavky. Ak vás účet zaujal, môžete si ho založiť na ktorejkoľvek pobočke banky. Pri presune účtu z inej banky všetko zariadia za vás vrátane presunu inkasa a trvalých platieb.

Výhody účtov

Založenie účtu v banke ponúka mnohé výhody modernej doby. Nielenže sa môžeme cítiť bezpečnejšie, lebo nenosíme pri sebe hotovosť, navyše všetky platby vybavíme v pohodlí domova bez zbytočného behania na poštu alebo do banky. Je len na nás, či sa rozhodneme ich využiť. Určite nám ušetria kopu času, ktorý môžeme využiť pre seba alebo svoju rodinu.

24800-karta-kreditka-ucet-rozpocet-domacnost-peniaze-fi-clanokW