Móda

Tomboy štýl

Tento populárny štýl obliekania si prepožičiava mužskej kúsky oblečenia zakomponované do outfitu ženy, ktorá aj tak pôsobí stále žensky. Tomboy je označenie ženy, ktorá sa cíti v úlohe muža. Preto sa tiež tak obliekajú. Niekto by povedal, že sú to ženy, ktoré sú na rovnakej pohlavia, ale nie je tomu tak. Tento štýl si obľúbila veľa žien kvôli pohodlie, ktoré tento druh obliekania ponúka.

Maskulínny štýl obliekania, ak je ho v správnej miere, môže byť neuveriteľne sexi. Ak to žena vie s oblečením, pôsobí vždy na prvý pohľad rovnako pôvabne, aj keď na sebe má mužské oblečenie. Ide o to vkusne skombinovať mužské prvky a ženský šarm.

Ako pôsobiť ako žena, ale nosiť tento štýl?

Niektoré ženy preferujú sukne a šaty, iné sa však cíti pohodlne v košeli svojho priateľa. Tak vznikol tento štýl. Vďaka kombinácii ženských akcentov a mužského oblečenia sa dá vytvoriť niečo veľmi pohodlného pre každodenné nosenie, avšak neuberie to na vašej ženskosti.

Ak si trúfate na tento štýl, musíte mať cit pre kombináciu, aby ste stále pôsobila ako žena, nie ako muž. Veľmi tomu pomôžu doplnky, ako je rúž, šperky alebo vyčesané vlasy do drdolu alebo copu, ktoré pôsobia veľmi sexy.

Táto uvoľnená elegancia v dámskom podaní si vyslovene hovorí o to, aby ste ju s odvahou a šarmom sebe vlastným vyskúšala.

Je to ležérny štýl obliekania preto si ho obľúbili nielen slávne modelky a herečky, ktoré začali milovať pánsku módu. Ide o vkusné pretvorenie pánskej módy.

Čo sa nosí?

Základom tohto štýlu sú kúsky ako kožené bundy, roztrhané džínsy, pánske košele, klobúk, tenisky alebo poltopánky v pánskom štýle, jednofarebné tričká v bielej, čiernej a šedej farbe.

Obľúbeným tomboy prvkom sú aj boyfriend džínsy, ktoré sa nosia už niekoľko sezón. Už ste ich vyskúšala?

Nebojte sa požičať si niektoré kúsky od vášho priateľa. Avšak nie je nad to omrknúť skvelé outfity v tomboy štýle v niektorom z obchodov, treba si potom zaobstaráte aj niečo nové.

Autorka: Sellus Rio