Móda

Viete, aké slnečné okuliare vám tento rok nesmie chýbať v kabelke?

To, že sa menia trendy v obliekaní, účesoch a farbách je každoročne známa vec. Ženy s nadšením očakávajú, čo návrhári a kaderníci pre dané jar / leto / jeseň pripraví a čím okorenia svoj šatník. Rovnako tak sa ale vyvíja štýl a módne novinky v oblasti okuliarov. Či už máte rady čierna skla, hnedá, zrkadlová alebo farebná, tu sa trendy nemenia. Dôležitý je tvar, pre ktorý sa pri výbere slnečných okuliarov rozhodnete.

Okrúhle obrúčky sú hitom leta 2016

Pri návšteve obchodov čoskoro zistíte, že v regáloch nájdete množstvo okuliarov s guľatými obrúčkami. Povestné „lennonky“ sa vracia v mnohých podobách. Nájdete okuliare s umelohmotnými obrúčkami, kovovými, lesklými aj matnými, jednofarebnými aj pestrými, ktoré vás v letných dňoch krásne vzhľadovo rozveselí.

Okrúhle obrúčky, aj keď sa to nemusí zdať, pristane mnohým ľuďom. Skôr na ich tvar nie sme zvyknutí a bojíme sa ho. Aj medzi týmito okuliarmi ale nájdete také, ktoré vám zaručene sadnú. Ich tvar môže byť okrúhly len opticky. Napríklad obrúčka môže byť pretiahnutá smerom k uchu, ale skla budú guľatá. Rovnako tak môžu byť obrúčky obdélníkovitější, než guľatejší, ale efektu guľatosti dosiahnete práve vďaka tvaru skiel.

Kupujte len kvalitné okuliare

Než sa rozhodnete pre to, kde nakupovať, aby bol váš zrak skutočne chránený pred nebezpečným UV žiarením, popremýšľajte a neunáhlite sa. Lacné modely z tržníc sú síce vzhľadovo módne a pestré, avšak ich zdravotný plnenie funkcie je takmer nulové. Naopak, zornička sa vďaka nim ešte viac roztvorí, oko má pocit, že je v tieni, vďaka čomu sa do neho dostáva ešte viac škodlivého žiarenia. Preto zásadne kupujte okuliare v optike, lekárni, alebo v kamenných predajniach, kde môžete UV filter jednoducho skontrolovať.

Či už si vyberiete okuliare akékoľvek, mali by vám dobre sedieť, nepadá pri chôdzi a nožičky nemali drieť či tlačiť po stranách tváre ani za ušami. Tiež je dobré zaobstarať si obal na okuliare, aby sa vám v kabelke hneď nepoškodili či nepoškriabali.