Móda

Zahrievame krky a pritom máme dokonalý doplnok

Šály nie sú len na ochranu krku, aby sme v zime nezamrzli, ale tiež je to pomerne dôležitý prvok celého vzhľadu, pretože dokáže byť perfektným doplnkom. Šál dokáže váš vzhľad rozžiariť alebo naopak tiež utlmiť, podľa toho čo potrebujete, takže výber šály nezanedbajte.

Ak šál, jedine obrovská

Poslednou dobou je veľkým hitom obrovská šál, čo je rozhodne dobre, pretože je veľmi praktická a módne zároveň. Ovšem ak tiež siahnete po tejto šále, tak rozhodne neberte jednofarebnú, pretože tá vám len uškodí. Naopak hľadajte vzory. Teraz v čase, kedy sú za dverami Vianoce, si pokojne kúpte aj šál, na ktoré sú vzory snehových vločiek, sobov či darčekov. Veľmi dobre vyzerajú šály s nápismi, ktoré môžu na prvý pohľad pripomínať, že ste fanúšikom nejakého športového klubu. A vedľa nich rozhodne nesmiete zabudnúť ani na geometrické vzory, najmä kocky, ktoré sú moderné snáď neustále.

S čím mám šál kombinovať?

Šále je jedinečným doplnkom, pretože jej možno kombinovať naozaj so všetkým. Navyše ak ste majiteľkou obrovské šály, tak máte veľkú výhodu, pretože vďaka jej rozmerom má šál viac využitie aj podôb, takže ona sama sa môže stať hlavnou súčasťou obleku. Nebojte sa tieto krásne, veľké šály kombinovať aj s prikrývky alebo pončo, pretože to vyzerá tiež veľmi originálne a hlavne vkusne.

Šál od babičky

Bolo zvykom, že vnúčatá každým rokom od svojej babičky dostávali na Vianoce či iné príležitosti pletenou šál. V tej dobe neboli z týchto darčekov moc nadšenie, avšak dnes by babičke ulíbali ruky, najmä ak máte veľmi starostlivú a pracovitú babičku, ktorá upletie šál príliš dlhú. Pretože aj pletené obrovské šály sú veľmi krásne. Ženy si ich dokážu obmotať okolo krku dvakrát aj trikrát a pôsobí to veľmi mohutne a príjemne.

Šál a ostatné doplnky

Na jeseň je šál na krku samotná a vyzerá veľmi nápadito, avšak na zimu sa k šále pridajú aj rukavice a čiapky a potom je dôležité, aby všetky tieto prvky spolu korešpondovali. Takže by ste mali voliť vzorovanou šál v kombinácii s jednofarebnými doplnkami a podobne

Komu šál nesluší?

Najviac by si mali dávať pozor ženy, ktoré vie, že sú malé alebo majú príliš krátky krk. Pretože tieto ženy môže obrovská šál opticky ešte zmenšiť, takže potom vyzeráte ako trpaslík, ktorý má niečo mohutného na krku. Keď ste malí, mali by ste veľké šály skôr nechať visieť dole, čo vás predĺži. A čo keď máte krátky krk? Tak by ste sa tiež mali vyhnúť šálkam obmotaným okolo krku, pretože potom vyzeráte ako uškrtenie. Aj v tomto prípade trochu pomôže, keď zostane šál visieť.

Šál vás nielen zahreje, ale tiež dokáže byť unikátnym prvkom celého vzhľadu, tak sa nebojte a kúpte si originálne obrovskú šál a budete túto zimu vysoko moderný.