Voľný čas

Zapnite si televíziu, nový film začína

Keď cez víkend vonku prší a vy máte všetko hotové, tak väčšinou skočí váš deň pri televízii. Avšak problém nastáva v tom, že akonáhle začnete prechádzať televízne kanály, tak zistíte, že v televízii nedávajú nič, čo by vás zaujalo. A nakoniec to s rozčúlenia vypínate. Tak prečo si niečo nepustíte sami?

Novinky, ktoré vás oslnia

Každé malé dieťa sa rado pozerá na rozprávky, a tak nie je divu, že nám nadprirodzené bytosti, zakliate princezné a príbehy s dobrým koncom prirástli k srdcu. Avšak klasická rozprávka je trochu odrhovačky, pretože už na začiatku viete, ako to všetko skončí, a preto tvorcovia prišli aj niečím novým. Pre niekoho je to len skazená rozprávka, pre iných úžasný film s perfektným zážitkom. Ide o to, že sa do klasickej rozprávky pridá trochu sci-fi a hneď máme na čo pozerať, aj keď každý tomuto žánru nehovie, môže preskúmať, či to nerobí rozprávku ešte kúzelnejšie.

Zimná vojna nemusí čakať na sneh za oknami

Takúto typickú klasickú rozprávku, do ktorej boli pridané prvky sci-fi je práve Zimná vojna. Je to rádoby pokračovanie pomerne obľúbeného filmu Snehulienka a lovec. Nemusí vás mrzieť, že ste prvý diel nevideli, pretože pokračovanie je voľné, čo znamená, že to síce súvisí, ale nie natoľko, aby vám to bránilo v pochopenie celého príbehu. Lovec tu bude zase a znovu sa zrodí zlo, avšak ak chcete vedieť viac, tak si film stiahnite a počkajte na daždivý víkend.

Alenka je už súčasťou života

Snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal Alicu v krajine divu. Pravdou je, že je len málo ľudí, ktorí videli všetky filmy, avšak Alica je taká klasika, že je dobré si ju len tak cez víkend zapnúť. A tí, čo už jej videli, určite len potvrdí, že aj táto rozprávka má v sebe sci-fi, teda aspoň kúsok z neho. Každopádne by ste si nemali nechať prejsť medzi prstami ani zatiaľ posledný diel tejto klasiky, teda Za zrkadlom, pretože sa môžete tešiť na ďalšie dobrodružstvo a zápletky, ktoré budete môcť s Alenkou počas filmu prekonávať. Alenka síce niekomu môže prísť ako absolútne nevkusný film, avšak je to klasika, ktorú by ste mali zhliadnuť už len preto, aby ste si vytvorili vlastný názor.

Každá rozprávka musí mať dobro

Obr Dobr síce nie je typickou rozprávkou, ale to dáva celému filmu úplne iný rozmer. V tejto rozprávke síce nemožno hovoriť o mnohých sci-fi prvkoch, ale aj tak je to naozaj unikátny výtvor, u ktorého sa oplatí stráviť čas pri televízii. Je síce pravdou, že vás začiatok bude trochu šokovať a možno to bude pripomínať horor, pretože hneď z počiatku bude unesené hlavná postava veľkým obrom a nie je divu, že je to trochu hororovej, keď je to rozprávka od Spielberga. Ovšem rozprávka nestráca svoje dobro, pretože tento obr bude hodný. Ak vás to zaujalo a chcete sa dozvedieť viac, tak si zájdite do kina alebo si to pustite, pretože si len spríjemníte strávenú chvíľku a z premárneného času budete mať zážitok. Každopádne je to tiež dobrý horor pre deti.

 

Keď hľadáte kanály a nič vás nezaujalo, nenechajte si pokaziť náladu a zapnite si niečo sami. Čo treba rozprávku so sci-fi prvky? Môže to byť zaujímavé!