Móda

Čo zohľadňovať pri výbere spoločenských šiat?

Aj keď každý rok nám známe módne značky predstavujú nové kolekcie, ktoré sa prispôsobujú aktuálnym módnym trendom, mnohé ženy namiesto neustáleho nakupovania nových módnych trendov nakupujú výhradne len nadčasové dámske oblečenie, ktoré nebude jednosezónnou záležitosťou.

Keďže sa nám pomaly opäť rozbieha svadobná sezóna, mnohé z vás budú v blízkej dobe riešiť kúpu spoločenských šiat. Čo ale zohľadňovať pri výbere spoločenských šiat?

Dĺžka šiat 

Pri výbere spoločenských šiat zohľadňujte predovšetkým dĺžku. Kým ženy v stredných rokoch preferujú skôr dlhé spoločenské šaty, mladšie ženy a dievčatá skôr kratšie spoločenské šaty. Výber dĺžky šiat závisí aj od spoločenskej udalosti. Na letné svadby, oslavy sa skôr hodia kratšie spoločenské šaty a na plesy, bály sa skôr využijú práve dlhé spoločenské šaty. Každá žena musí zvážiť aká dĺžka šiat jej vyhovuje.

Dlhé spoločenské šaty pôsobia žensky, elegantne. Krátke spoločenské šaty si vyberajú ženy, pre ktoré je priorita predovšetkým pohodlnosť.

Veľkosť 

Ak si chcete vybrať pekné spoločenské šaty, trebárs spoločenské šaty na ples, svadbu, či šaty na stužkovú, je dôležité pomerať sa. Pri spoločenských šatách je potrebné poznať obvod pásu v najširšej časti a obvod pásu v najužšej časti. Na základe týchto rozmerov sa vám podarí vybrať správnu veľkosť spoločenských šiat.

Nezáleží na to, či vyberáte nové šaty na stužkovú pre dcéru, alebo spoločenské šaty na svadbu pre seba, správna veľkosť je dôležitá. Žiadna žena totiž nechce, aby jej šaty boli príliš úzke a zvýrazňovali mierne nedokonalosti, poprípade boli až príliš voľné a viseli na nej. 

Farba 

Pri výbere spoločenských šiat odporúčame zohľadňovať aj farebné prevedenie. Svetlej pokožke sa nehodia príliš výrazné farby. Odporúčame skôr siahať po jemných prírodných farbách – svetlej zelenej, púdrovej, bledomodrej, či napríklad žltej.

Ženy s tmavšou pokožkou si môžu dovoliť aj tmavé farby ako napríklad kráľovskú modrú, fuchsiovú, či výraznú červenú.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Oleksandr Berezko / Shutterstock.com