Móda

Ako si vyberať kvalitné dámske oblečenie?

 

Nájsť v súčasnosti kvalitné oblečenie je veľmi náročné. Najmä my ženy si dokážeme kúpiť bársaké oblečenie, aj to čo nevynosíme len preto, lebo je veľmi lacné.

Ako si teda vyberať kvalitné oblečenie, ktoré nám bude robiť radosť aj o niekoľko rokov?

Krajina pôvodu 

V prvom rade si všímajte, kde bolo dané dámske oblečenie vyrobené. Ak bolo vyrobené v Číne, Pakistane, Bangladéši alebo v iných krajinách tretieho sveta, nemôžete očakávať kvalitu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám takéto oblečenie v priebehu krátkej doby roztiahne a po pár vypraniach stratí aj svoju farbu. Vyberajte predovšetkým oblečenie vyrábané vo vyspelých európskych krajinách, ideálne však naše a české.

Materiál 

Kvalitné oblečenie musí byť vyrobené aj z kvalitného materiálu. Odporúčame vám uprednostňovať bavlnené dámske oblečenie. Ak natrafíte na oblečenie z organickej bavlny, uprednostnite práve to. Organická bavlna je šetrnejšia k našej pokožke, nemení tvar, nemení farbu a na výrobu bavlny neboli použité žiadne nebezpečné chemikálie.

Ak práve teraz uvažujete o kúpe elegantných svetrových šiat, zistite si, z akého materiálu sú vyrobené. Ak sú vyrobené zo 100% akrylu, pokojne si ich kúpte. Materiál totiž nepovolí a vydrží vám niekoľko rokov.

Nemám niečo podobné v skrini? 

Ak plánujete nákup nového dámskeho oblečenia, zamyslite sa, nemáte to, čo sa vám páči, už v skrini? Neprepĺňajte si vaše šatníky zbytočne ďalším oblečením, keď také podobné už máte. Skúste myslieť ekologicky a investujte len do kvalitného oblečenia, o ktorom viete, že ho nevyrábali deti v krajinách tretieho sveta.

Skúste vytvárať kombinácie oblečenia a nekupujte si to, čo viete, že pravdepodobne nemáte s čím skombinovať. Oblečenie vám bude zbytočne zavadzať v skrini. Vôbec nebude záležať na tom, či máte moderné rohové skrine, alebo šatníkové skrine s posuvnými dverami. Oblečenie vyberajte premyslene.

Dúfame, že vám naše praktické rady budú užitočné a odteraz si už budete všímať aké oblečenie si vlastne kupujete.