Móda

Ples za dverami a ja nemám doplnky

Každá žena pred plesom rieši hlavne šaty, či si má kúpiť dlhé alebo krátke a či je moderné mať čierne, fialové alebo zlatej. A v tomto veľkom šialenstvo okolo šiat často zabúdajú na to dôležité, čím sú šperky. A pritom to je tak jednoduché, majte šperky vo vlasoch.

Plesová dáma alebo lesná víla?

Krásnym a veľmi dominantným doplnkom môže byť čelenka vo vlasoch. Existuje nepreberné množstvo variantov, z ktorých môžete vyberať. Veľmi pekne vyzerá, keď je čelenka ozdobená kvetmi. Avšak dávajte pozor, najmä u čeleniek, ktoré sa dávajú okolo hlavy, teda cez čelo, aby ste nakoniec nevyzerali ako lesné víly. Preto je nutné zvoliť správnu čelenku. Vyhýbajte sa tým, ktoré sú z látok a podobných umelých materiálov a majú rôzne farby. Najlepšie urobíte, keď zvolíte kov nejaké decentné farby, či už ide o béžovú či čiernou a šedou.

Spony, ktorými oslníte

Keď si dáte do vlasov vkusnú sponu, tak už ani nemusíte zháňať žiaden náhrdelník. Veľká a krásna spona zastúpia aj takto dôležitý doplnok. Môže byť v rôznych podobách, ale opäť sa vyhnite lacným a nevkusným umelým materiálov, ktoré pripomínajú skôr doplnky pre cirkusové predstavenie, Držte sa pravidla, že najlepšie urobíte, keď budú spony a všetky ostatné doplnky do vlasov vyrobené z kovov a ozdobené maximálne jemnými kamienkami. Avšak všetkého z mieru, vždy z daného prvku musí byť cítiť trocha luxusu.

Šperky zapletené do vrkočov

Mať zapletenú stuhu v vrkoča či drdolu sa vidí najmä na svadbách, ale ak si na ples kúpite nejaké šaty jemné farby, tak rozhodne nešliapnete vedľa, keď si necháte urobiť taký účes, ktorého doplnkom budú práve stuhy. Jediné, čomu by ste sa mali vyhnúť, sú typické maličké ružičky, ktoré sú naozaj výhradne len na svadbu a na nejakom dedinskom plese môžu pôsobiť naozaj komicky. A aj keby ste boli na nejakom veľkom a dôležitom plese, radšej zvoľte iný vlasový doplnok, pretože predsa žiadna žena nechce na plese vyzerať, že pred chvíľu utiekla od oltára.

Kde môžem doplnky zakúpiť?

Pravdou je, že najväčší výber týchto šperkov do vlasov majú práve svadobné salóny a obchody, ktoré sa venujú svadobným doplnkom. Avšak nejaké ozdoby tiež nájdete v drogériách či v obchodoch s doplnkami a šperky. A v prípade, že necháte urobiť účes u profesionála, teda kaderníka, tak by mal byť tiež vybavený rôznymi podobnými doplnkami. A dokonca sa dá s niektorými dohovoriť, na tom, že si danú ozdobu iba za malú úplatu požičiate na ples.

Šikovné ženy si môžu šperky do vlasov vyrobiť samé. Napríklad z obyčajných čiernych spôn do vlasov e urobiť zlaté či strieborné len pomocou laku na nechty či sprejov. Navyše dnes existuje niekoľko obchodov, kde si môžete kúpiť aj malé ozdobné kamienky, ktorými môžete svoje spony či čelenky doplniť. A tak budete mať lacný a originálny šperk aj vy.

Nemusíte byť nervózny, že nemáte žiadny vhodný šperk. Niekedy stačí zvoliť tú správnu ozdobu do vlasov, ktorá všetko vykompenzuje.