Móda

Prechádzky s dieťatkom

Keď sa vám narodilo bábätko, život sa vám zmenil o 360º. Svoje voľnočasové aktivity ste museli odsunúť na vedľajšiu koľaj a všetok svoj čas prispôsobiť starostlivosti o dieťatko. Pre väčšinu mamičiek to bol ale veľký šok napriek tomu, že očakávali výrazné zmeny v ich doterajšom živote. S odstupom času si na takýto režim navykli, o tom niet pochýb.

Oblečenie a obuv podľa počasia

Pre zdravie dieťatka je priam nevyhnutné chodievať s ním pravidelne na prechádzky. Vyvetráte sa nielen vy, ale aj váš štuplík v kočiariku. Oblečenie dieťatka prispôsobujte vždy počasiu. Nikdy nepodceňujte vietor a ani dážď. Vám môže byť síce teplo a postačia vám vzdušné topánky Rider a tenká bundička, vášmu drobcovi môže byť ale zima. Bohužiaľ, on vám to nebude môcť povedať. Kontrolujte mu preto pravidelne nožičky, ručičky a nezabúdajte ani na pokrývku hlavičky.

Aké miesta navštevovať?

V podstate na tom nezáleží. Je dôležité, aby ste sa na dané miesto bez problémov dostali aj s kočiarikom. Nezáleží na tom, či budete mať pevnejšie topánky Rieker, Tamaris, Gabor alebo iné, dôležité je myslieť na dieťatko. Po hrboľatom teréne sa vám bude zle viesť kočiar, a okrem toho môže byť vaše dieťatko nepokojné.

Keď už je dieťatko väčšie, odporúčame pravidelne chodiť na detské ihriská. Tam sa spoznáte s inými mamičkami a vaše dieťatko sa bude socializovať. Spozná nových kamarátov, zažije nové dobrodružstvá. Nikdy svoje dieťatko nedržte medzi štyrmi stenami. Aj keď vás bude držať za šperky a bude sa chcieť hrať so svojimi hračkami, vysvetlite mu, že aj vonku sú hračky, ktoré ho môžu zaujať. Neustále vymýšľajte pre svoje detičky aktivity a v žiadnom prípade ho nenechávajte pozerať do tabletu/ na televízor.