Nezařazené

Upozornenie: Nail art môže byť návykový!

Vidíte všade okolo seba krásne upravené nechty a kreatívny nail art, ale sama neviete, ako začať? Pripravili sme pre vás jedinečný súhrn tipov, trikov a rád, ktorý každá začiatočníčka ocení!

27145861 - manicure set in a beauty salon. beautiful female hands.

Prvotná investícia

Keď sa budete vo svete nail artu pohybovať dlhšie, zistíte, že je veľmi mrzuté, keď vaše nechty a s nimi aj zdobenie vydržia dokonalé len pár dní. Nie je nič horšie, ako keď si urobíte  v jeden deň nechty a na ten druhý ich už musíte opravovať. Preto je ideálna nechtová modeláž, s ktorou vám nechty vydržia krásne aj niekoľko týždňov. Môžete si vybrať z niekoľkých druhov nechtových modeláží, ale pre začiatočníčky odporúčame gél laky s ktorými sa najlepšie pracuje. Tým ale prípravy nekončia! Na nail art sú určené špeciálne pomôcky na zdobenie, medzi ktoré patria špeciálne štetce, pinzety alebo sondy. A spoľahnite sa na to, že vám prácu dosť uľahčia.

37831681 - hands with uv lamp for nails on white table.

 

Maľujem a milujem

Máme pomôcky, máme vhodnú sadu na modeláž nechtov, takže čo teraz? Hlavne nepreceňujte svoje schopnosti. Ornamenty na nechtoch sa rôznia, od tých najjednoduchších po doslova umelecké kresby, ale ako je to so všetkým, je dobré začínať s niečím jednoduchším. Ak si ešte nie ste istá, skúste samolepky alebo vodolepky. Tiež sa môžete vyhrať s pečiatkovou metódou, s ktorou vykúzlite nechty ako z rozprávky! Ak chcete skúsiť pracovať a zdobiť priamo s gél lakom, je na to ideálny čas. Práve táto zima vám nahráva, pretože je v móde okrem iného aj farebná francúzska manikúra! Perfektné pre začiatočníčky sú tiež napríklad hravé bodky alebo iné obrazce, ktoré nevyžadujú príliš veľa zručnosti. Postupne sa ale môžete vypracovať až na takú úroveň, kedy budete na nechty vyložene maľovať a kto by nezávidel nechty alá Vincent van Gogh?

pelnia-lata

Rozprávky 1000 a 1 nail artu

Kresbou ale rozhodne nekončíme. Keď si budete viac veriť, pustite sa do 3D zdobenia, s ktorým nechty vyzerajú fantasticky! Je len na vás, či si zvolíte veľké perličky alebo malé kryštáliky od firmy Swarovski. Musíte ale poznať svoje hranice a neprehnať to s nimi. Nechcete, aby si ostatní mysleli, že si na nechtoch nosíte malú skalu. Existuje more ďalších techník nail artu – môžete využiť nálepky, trblietky, pierka a neuveríte, čo sa dá urobiť s obyčajnou priehľadnou fóliou! Je len na vás, na čo všetko si trúfnete a čo všetko budete chcieť vyskúšať!