Móda

Viete, ako správne vyberať dámske sandále?

Leto sa pomaly ale isto blíži, čo znamená len jedno – mali by ste oprášiť svoje dámske sandále. Ak žiadne nemáte, nevadí. Pozrite si niekoľko tipov, ako vybrať perfektné dámske sandále, ktoré nebudete chcieť vyzuť!

Obuv je špecifickým kusom oblečenia, bez ktorého si dnes už život ani nevieme predstaviť. Ako by ste asi vyzerali, keby ste sa len tak vyberali do mesta bosá? Ľudské nohy už ani z ďaleka nie sú prispôsobené na to, aby sme vonku chodili bosí, prispôsobené tomu totiž nie sú ani chodníky a vlastne celé mestá, kde sa pohybujeme. Dosť však úvah o chodení s topánkami a bez nich, pozrime sa konečne na dámske sandále. Tie sú totiž nevyhnutným prvkom dámskej kolekcie obuvi, v lete sa bez nich jednoducho nezaobíde nikto. Dámske sandále majú jednu hlavnú funkciu – zabezpečiť čo najpohodlnejšie a najštýlovejšie chodenie s tým, že musia obsahovať čo najmenej materiálu, vďaka ktorému by vám v lete bolo teplo. Iným slovom, musia poskytnúť vašim nohám čo najviac vetrania pri zaistení čo najpohodlnejšej chôdze. To je veľmi náročná požiadavka, ktorú nie je ľahké naplniť a nie všetky dámske sandále spĺňajú všetko, čo by spĺňať mali na to, aby ste boli s nimi spokojná. Na čo si pri výbere dávať pozor?

Pohodlie je prvoradé

Nechať sa uniesť mimoriadne krásnymi sandálmi, ktoré pozostávajú z pár veľmi tenkých šnúrok. je veľmi ľahké, treba však rozmýšľať rozumom. Ako prvé by ste si mali odpovedať na otázku, ako plánujete svoje sandále využívať. Pokiaľ hľadáte sandále na nejaké občasné nosenie na spoločenské udalosti, prípadne dôležité stretnutia, sandále na opätkoch so štýlovým dizajnom sú skvelou voľbou. Aj tak sa ale oplatí zvážiť, či vás predsa len nebudú tlačiť a nebudete sa v nich cítiť nepohodlne. Úzke remienky, najmä na priehlavku, sa vedia postarať o veľmi nepohodlné chodenie a zlé držanie nohy, treba ich teda starostlivo zvážiť. Samozrejmosťou je v tomto prípade výber správnej farby, ktorá bude ladiť k zvyškom vášho outfitu.

Nielen na ples

Samozrejme, väčšina žien nekupuje sandále na nosenie na spoločenské udalosti, ale najmä na každodenné nosenie počas letných horúčav. Tu hrá pohodlie azda najzásadnejšiu rolu, nikto nechce tráviť celé dni v sandáloch, ktoré sú síce mimoriadne štýlové, ale absolútne nepohodlné. Nezanedbateľným aspektom pri každodennom nosení je aj skutočnosť, ako jednoducho udržiavateľné tieto sandále budú. Tu opäť platí, že výber materiálu, ktorý možno nie je najštýlovejší na trhu, ale je ľahko udržiavateľný, si v konečnom dôsledku budete pochvaľovať oveľa viac. Dnešná móda nepozná obmedzenia, na výber tak máte z nekonečného množstva sandál rôzneho dizajnu, tvaru, spôsobu uchytenia na nohu, farieb a tvaru podrážky. Vyberať môžete sandále na opätkoch, na platforme, s jednoduchou plochou podrážkou, v rôznych farebných kombináciách a na rôzne použitie. Je len na vás, ktoré dámske sandále budú vyhovovať vašim požiadavkám a najmä, ktoré vás svojím vzhľadom oslovia. Jedno je však isté. Pokiaľ hľadáte široký výber dámskych sandálov všetkých druhov mali by ste zavítať na web JOHNC.sk. Nečakajte a vyberte si svoje nové dámske sandále na leto aj vy!