Nezařazené

Ženy versus muži

Dáte mi za pravdu, že doba sa v mnohom zmenila. V minulosti sa prísne posudzovalo, ktoré činnosti sú výlučne mužské alebo ženské. Spoločenské pravidlá určovali všetkým ženám ich miesto medzi ostatnými, čo ešte môžu a čo sa už nepatrí. Neskôr prišla doba benevolentnejšia a ženy sa chceli presadiť i za cenu toho, že robili ťažké alebo nebezpečné práce. Jednoducho, aby ukázali, že sú si rovné s mužmi. Nie vždy však dosiahli želaný efekt. V záseade však niektoré veci ostanú doménou mužov.

Čo áno a čo už nie?

Kedysi napríklad také vedenie motorového vozidla. Existujú na svete krajiny, kde túto činnosť majú ženy zakázanú. Pri pohľade na dnešné cesty by sme ju zakázali aj niektorým mužom, ale to už je o inom. Dnes je úplne bežné, ak nie pravidlo, stretnúť za volantom vodičku. Hovorí sa, že ženy jazdia opatrnejšie a majú väčší cit. Nie sú také drzé a priebojné na ceste. V nemalej miere to závisí aj od typu auta a posádky. Z výskumov vyplýva, že ženy s dieťaťom v aute jazdia omnoho disciplinovanejšie.

Jazdíte bezpečne?

Bezpečnosť je faktor, ktorý nás veľmi ovplyvňuje pri kúpe motorového vozidla. Preto aj príslušníčky nežného pohlavia určite zohľadňujú pri kúpe aj túto zásadnú otázku. Pri bezpečnosti vozidla je však jeden moment, kedy ju môžeme ovplyvniť. Výrobné faktory neovplyvníme, ale správny výber pneumatík určite áno. Samozrejme, nie tých na bruchu. Pretože pneumatiky zásadne ovplyvňujú kvalitu jazdy a jej bezpečnosť. O správnom obúvaní nemusíme ženám predsa nič hovoriť. Tak ako ku každej príležitosti treba vhodnú obuv, o aute to platí dvojnásobne. Letné pneumatiky na letnú sezónu a zimné na zimu.

Toto nechajme na mužov

Kúpa pneumatík síce nie je lacná záležitosť, preto by sme mali výber zveriť odborníkovi. Lacné pneumatiky nemusia znamenať hneď, že sú pre auto nevhodné a nezaručujú parametre, ktoré požadujeme. Záleží na každom z nás, akí sme vodiči , aký štýl jazdy preferujeme, kde najčastješie jazdíme. K pneumatikám patria aj vhodné hliníkové disky. My, ženy, iste budeme vyberať podľa vzoru, ktorý by sa nám páčil. A práve preto sa vrátime na začiatok. Že niektoré činnosti sú doménou mužov a práve táto k nim patrí.