Móda

Aj mikina môže byť súčasťou elegantných outfitov. Neveríte?

Módne trendy sa rýchlo striedajú a tak charakterizovať ich nejako súhrnne býva naozaj ťažké. Jedno však majú módne trendy posledných rokov naozaj spoločné. A to je búranie hraníc. Obzvlášť ak ide o hranicu medzi elegantným a športovým oblečením.

Chýba vašim svetrom, či kardiganom pohodlnosť mikín? Tak ich mikinami plne nahraďte

Začalo to kombinovaním šiat a tenisiek, potom začali byť populárne legíny a to nielen ako súčasť outfitov do fitnescentier, ale aj tých elegantných a dnes sa len ťažko dá nájsť kúsok športového oblečenia, ktorý by sa stále nosil zásadne len na šport, prípadne na chvíle pohody doma. Platí to aj pre mikiny.

Tie kedysi patrili naozaj len na šport, či na doma a ich elegantnejšími súrodencami boli väčšinou dlhé svetre a kardigany. To však už dávno neplatí a vhodne zvolená mikina môže byť skvelou súčasťou aj elegantnejších outfitov. Len ju treba vedieť správne skombinovať.

S týmito kombináciami budete pútať pohľady

S čím teda kombinovať moderné dámske mikiny, aby ste získala pohodlný outfit s dávkou elegancie? Možností na výber je viac. Aj keď v tomto ročnom období pôjde na mikinu ešte ďalšia vrstva, napríklad v podobe zimnej bundy, v interiéroch predsa bundu vyzlečiete a vtedy sa hodí vyzerať elegantne aj pod ňou. A po zime budete môcť takýmito outfitmi ohurovať aj na ulici.

Ale poďme na tie kombinácie. Skvelým príkladom je kombinácia mikiny s kapucňou spolu s plisovanou sukňou. Že je to niečo, čo si neviete predstaviť? Zaručíme vám, že ak raz vyskúšate takúto kombináciu, dá to nový rozmer tomu, ako ste sa doteraz dívala na mikiny.

A čo takto krátke šaty a k tomu crop top mikina? Mikiny takéhoto strihu pôsobia často vyložene športovo, ale v takejto kombinácii im dáte nové, elegantnejšie využitie. Populárnymi sa v posledných rokoch stali aj oversized mikiny. Tie zase skvelo „idú“ k legínám, či úzkym rifliam. „Nafúknutý“ vrch tak ešte viac zvýrazní vaše nohy.

Zdroj obrázka:

Autor: Claudia K / Shutterstock.com