Móda

Ako sa pripraviť na jesenné prechádzky v prírode?

Október nás prekvapil výraznými poklesmi teplôt. Prehánky, ranné hmly a príliš nízke teploty nám výrazne ubrali energie. Určite aj vy v posledných dňoch pociťujete úbytok energie. Spôsobuje to aj úbytok vitamínu D, ktorý s príchodom jesene klesá. Slnečných lúčov je pomenej, tak musíme hľadať iné spôsoby, ako si tento vitamín doplniť.

Každý odborník na imunitný systém nám ale hovorí, aby sme trávili dosť času aj vonku. Čerstvý vzduch počas sychravej jesene, aj keď to možno nevyzerá, pomáha posilniť imunitný systém. Obzvlášť, ak čas trávime v lese, v prírode.

Ako sa ale pripraviť na jesenné prechádzky v prírode?

Kvalitná obuv

Ak sa chcete pripraviť na jesenné prechádzky v prírode, je potrebné vybrať si správnu obuv. Mokré lístie, kaluže, ale aj blato môžete počas jesene v prírode, v lese očakávať a preto je nutné obúvať si takú obuv, v ktorej sa vám nebude šmýkať, ktorá bude nepremokavá a ktorá bude dostatočne vysoká, aby ste si počas prechádzky nezašpinili nohy od blata a iných nečistôt. Na jesenné prechádzky do prírody je lepšie obuť si kvalitnejšiu trekovú obuv, ktorá má protišmykovú podrážku, je nepremokavá a udrží vašu nohu v teple aj počas nepriaznivého počasia. 

Nákrčník

Práve v tomto sychravom období a veternom počasí je nutné si chrániť krk, ak nechcete riskovať prechladnutie, či dokonca zablokovanie krčnej chrbtice. Ak si chcete chrániť túto rizikovú časť tela, odporúčame vám kúpiť si kvalitný hrejivý a zároveň rýchloschnúci nákrčník. V lese ho môžete použiť ako kuklu, ale aj ako ochranu nosa a úst namiesto látkového rúška.

Ak v práci musíte nosiť respirátory, či ochranné rúška, v prírode viac oceníte praktický nákrčník.

Vrstvenie

Ak nechcete prípravu na jesennú prechádzku v prírode podceniť, odporúčame vám dôkladne sa obliecť. Vrstvenie je počas jesene veľmi dôležité. Ako spodnú vrstvu môžete použiť termoprádlo. Na jesennej prechádzke oceníte funkčné tričká s dlhými rukávmi, na to teplé športové mikiny (fleecové mikiny) a na vrchu prechodnú športovú vetruvzdornú a vodeodolnú bundu s kapucňou a vnútornými vreckami.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com