Móda

Aký materiál je najvhodnejší pre detské náušnice?

Dievčatká sa chcú od malička podobať na svoje mamy. Pri hre často napodobňujú ich činnosti a tak nie je ničím nezvyčajným, že najobľúbenejšie hračky sú pre ne detské kuchynky, či rôzne napodobeniny domácich spotrebičov.

Táto voľba vás zrejme neprekvapí

Vyššie uvedené však platí aj pre skrášľovanie sa. A tak už od malička majú dievčatká svoje náušničky, ktoré nosia zrejme ešte radšej ako nosia šperky ich mamy. A zatiaľ čo mamy dávajú dôraz hlavne na dizajn šperku, napríklad krásne strieborné náhrdelníky si vyberajú podľa typu výstrihu na šatách, aby náhrdelník kopíroval jeho tvar a hĺbku, pri výbere náušničiek pre svoje malé princezné kladú dôraz hlavne na nezávadnosť a bezpečnosť.

Myslieť na to treba aj pri výbere materiálu, z ktorého detské náušničky majú byť. Najistejšou voľbou je v tomto prípade zlato. Presnejšie povedané, žlté zlato. To totižto neobsahuje stopy prímesí, ktoré sa používajú v prípade bieleho zlata (nikel), či ružového zlata (meď). Tieto prímesi totižto nielen zlato zafarbia, ale môžu spôsobovať aj nežiaduce alergie.

Môžete sa poobzerať aj po iných materiáloch

Ak ste si však istá, že vaša dcéra podobnými alergiami netrpí, môžete kľudne vyberať aj z farebných variant zlata. Prípadne zvoliť lacnejšiu alternatívu v podobe strieborných detských náušníc.

Pri striebre však treba počítať s tým, že nie je tak odolné ako zlato a hlavne pri kontakte s vodou alebo vlhkosťou jeho životnosť rýchlo klesá. Je teda pravdepodobné, že pri strieborných náušniciach budete častejšie kupovať nové. Zlato je naopak dlhodobou investíciou.

Samozrejme, všetko záleží aj od vášho rozpočtu. Niekto si väčšiu investíciu v podobe zlatých náušníc nemôže dovoliť alebo mu skrátka viac vyhovuje „model“ častejších, ale menších investícií do strieborných náušníc.

Zdroj obrázka:

Autor: Kyryk Ivan / Shutterstock.com