Móda

Ergonomické batohy pre školákov

Školský batoh vášho dieťaťa by mal tvoriť tú najdôležitejšiu položku vo vašom nákupnom zozname. Batoh bude slúžiť na každodenné nosenie zošitov, učebníc, zakladačov a školských pomôcok. Nosenie tejto váhy môže časom spôsobiť zranenia a bolesti, ktoré môžu pretrvávať až do dospelosti. Vyberte tento školský rok pre svoje dieťa ergonomický batoh  a uistite sa, že mu sedí a zabezpečuje pohodlie pri nosení.  Musí vydržať každodenné používanie, vrátane cestovania a hrubého zaobchádzania, ktoré deti často praktizujú na svojich veciach. Pretože sa neustále, každodenne používa, musíte vedieť, ako vybrať ten správny batoh.

Najdôležitejšie je pohodlie

Keď vezmete deti na nákup školskej tašky, nebudú sa rozhodovať podľa ergonómie. Deti, najmä tie mladšie, si vyberajú batohy podľa toho, či je na ňom zobrazený slávny super hrdina alebo či sú v vyhotovené v ich obľúbenej farbe. Ak chcete kúpiť školskú tašku, ktorá skvele padne vášmu dieťaťu, zamerajte sa na jeho chrbát. Od lopatiek po pás je tvorený obdĺžnik, do ktorého má školská taška presne zapadnúť. Ergonomické školské tašky ponúka značka Ergobag, v ktorej nájdete mini batôžky pre škôlkarov, ale aj batohy pre školákov. Táto značka ponúka kvalitné nemecké výrobky, ktoré zabezpečujú správnu ergonómiu pri nosení batoha a top kvalitu materiálov. Pre väčších školákov si môžete vybrať batohy Satch, ktoré spĺňajú najprísnejšie zdravotné kritériá.

Prečo je správna veľkosť tak dôležitá?

Ruksaky, ktoré nepasujú správne alebo sú nesprávne používané, môžu spôsobiť napätie alebo bolesť chrbta a ramien. Pri nákupe školského batohu zvážte vhodné nosenie a pohodlie. Používajte široké popruhy s polstrovaním, ktoré ponúkajú väčšie pohodlie a chránia ramená pred nadmerným tlakom. Je dôležité, aby boli použité oba popruhy, aby sa hmotnosť batohu rozložila rovnomerne. Použitie jedného popruhu zvyšuje napätie jedného ramena. Nastaviteľné popruhy sú užitočné nielen pre správne prispôsobenie, ale aj pre správne umiestnenie – batoh by mal opäť sedieť mierne nad pásom a oba popruhy by mali byť rovnomerne dlhé.