Móda

Ku ktorým šperkom má každá žena špeciálny vzťah?

Len ťažko nájsť ženu, ktorá by nevlastnila hneď niekoľko šperkov. Pravdepodobne však len pár z nich má pre ňu tú najvyššiu hodnotu. Sú to tie šperky, ktoré sa viažu k naozaj výnimočným životným okamihom.

Spomínate si na deň, keď ste povedala áno? 

Zvyčajne prvým takýmto okamihom sú zásnuby. Pamätáte si ešte, ako ste „single“ chodila okolo výkladov s krásnymi zásnubnými prsteňmi s diamantom, ktorý každý jeden z nich zdobil? A rozmýšľala ste, či sa takého prsteňa aj vy niekedy dočkáte od muža, s ktorým bude stáť za to stráviť celý zvyšok života?

A ten pocit, keď pred vás váš (vtedy zatiaľ) priateľ pokľakol a vy ste si začala uvedomovať, čo príde? A keď ste uvidela na vlastné oči prsteň, s ktorým vás žiada o ruku, neverila ste vlastným očiam? Samozrejme v pozitívnom slova zmysle. Na takéto okamihy sa skrátka nedá zabudnúť a váš krásny zásnubný prsteň vám ich bude navždy pripomínať.

Myslela ste si, že svadba je naozaj silným zážitkom? Počkajte si na deti

Zákonite po zásnubnom prsteni prichádza druhý šperk, ktorý je v šperkovnici každej ženy nenahraditeľný. Áno, je to svadobná obrúčka. Tú ste už vyberali spolu so svojim (stále ešte nie) manželom, takže moment prekvapenia ako pri zásnubnom prsteni pochopiteľne absentoval, ale pocity, keď ste si povedali áno a navliekli jeden druhému obrúčku, prekonajú čokoľvek.

Až do príchodu vašich potomkov. Vtedy si ešte len uvedomíte, že ste rodina a čo to je láska. A tradíciou býva, že manžel kúpi svojej manželke po narodení dieťaťa nejaký šperk. Už to nemusí byť nutne prsteň, tak ak by ste chcela k svojej svadobnej obrúčke zladiť aj luxusné diamantové náušnice, môžete to manželovi naznačiť alebo rovno povedať, aby si nerobil starosti s tým, či vyberie správny druh šperku. A čo pri druhom dieťati? Ešte vám predsa chýba náhrdelník.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Steve Ikeguchi / Shutterstock.com