Móda

Štýlové zimné bundy a kabáty pre ženy

Zimné bundy a kabáty sú kúsky, ktoré by ste mali vyberať poctivo a poriadne. Vzhľadom na nízke teploty a zlé počasie by mal kabát či bunda spĺňať určité podmienky. Nosíte ho predsa celú zimu a musíme ho vedieť skombinovať so všetkými kúskami, ktoré máte v šatníku.

Najdôležitejšou úlohou zimnej bundy je to, aby vás udržala v teple a suchu. Či už sú vonku mínusové teploty alebo sneží, nesmie vás to prekvapiť a musíte byť vždy pripravení. Aj vďaka správnemu výberu bundy či kabátu sa vám to podarí. Nezabúdajte ani na dĺžku búnd. Nekupujte si krátke strihy, ktoré vám nezakryjú najdôležitejšie partie.

Pri bundách rozlišujeme dve kategórie a to športové a elegantné. Ak potrebujete niečo na šport, vyberajte si kúsky, ktoré sú z funkčného materiálu a pri rôznych športoch sa v nich budete vedieť jednoducho pohybovať. Ak chcete bundu do mesta, vyberajte skôr strih a farbu, ktoré sa vám budú hodiť.

Okrem funkčnosti bundy, ktorú musí spĺňať a je na prvom mieste, musí byť aj štýlová. Správna farba, dizajn či dokonca potlač vám musia kombinovať s ostatnými kúskami v šatníku, s ktorými ju budete nosiť každý deň. Skvelými farbami sú najmä tmavšie odtiene ako napríklad hnedá, sivá, čierna, karamelová či béžová. Ak máte radšej niečo farebné, siahnite po pastelových farbách, ktoré moc nekričia a budete ich vedieť ľahko skombinovať.

Elegantnejší kúsok je kabát, ktorý sa vám bude hodiť najmä k sukniam alebo formálnejším a elegantnejším outfitom. Dajú sa jednoducho kombinovať aj s vysokými čižmami na opätku alebo členkovými zimnými topánočkami. Za kvalitné kabáty, v ktorých vám nebude zima a skvelo sa prispôsobia vašej postave, si síce trochu priplatíte, no uvidíte, že vám vydrží niekoľko rokov.

Iný outfit je v prípade oblečenia do hôr, kde na výpravu do hôr si kúpte outdoorové oblečenie radšej nepremokne, neprefúkne a nezapotíte sa v ňom.