Móda

Už máte kúpenú obuv na jeseň a zimu?

Ani sa nenazdáme a máme tu opäť zimu. Ak už pomaly pokukujete, či vaše obľúbené obchody s obuvou začínajú predávať obuv sezóny jeseň/ zima, možno sa vám podarí nájsť nejaký, ktorý už letné sandále a šľapky nahradil obuvou na jeseň a zimu.

Ak ale nemáte žiadnu súcu obuv, vyberte si teraz ešte pred sezónou obuv na jeseň a zimu.

Obuv ako stvorená na jeseň a teplú zimu 

Počas jesene oceníte teplejšiu pevnú vysokú obuv, ktorá je stvorená na daždivé a veterné jesenné počasie. Odporúčame vám kúpiť si pekné členkové čižmy v neutrálnych farbách, ktoré vynosíte k džínsom, nohaviciam a k prechodným kabátom a teplým kardigánom. Členkové čižmy udržia nohu v teple, no zároveň vás ochránia pred mokrými cestami.

Odporúča sa striedať členkové čižmy na nízkom podpätku a členkové čižmy na vysokom podpätku. Vysokým dámam však odporúčame skôr tie na nízkom opätku. Ideálne sú našuchovacie, resp. členkové čižmy so zapínaním na zips.

Čo sa týka farieb, stavte na neutrálne – hnedú, čiernu, béžovú. Z farebnejších vyberajte ružové, bordové, horčicové.

Snehule – teplé čižmy na tuhú zimu

Ak sa už jeseň s nami rozlúči, odporúčame vám vytiahnuť z nadstavcov dámske snehule. Vo vnútri musia byť dobre zateplené a pri výbere nových by sme si mali všímať kvalitu šitia, nakoľko práve šitie by malo byť v extrémnych mrazoch prioritou.

Dámy, ktoré milujú eleganciu, ocenia huňaté biele snehule. Odporúčame vám skôr hnedé, sivé, alebo čierne. Ak bude cesta posypaná posypovou soľou, na bielych by vám to bolo hneď vidno. Na tmavých však nie.

Okrem tejto obuvi oceníte klasické čižmy na nízkom opätku, ktoré oceníte v tuhých mrazoch. Dámy, ktoré milujú členkové čižmy, rady nosia tzv. chelsea topánky. Tieto topánky sú vhodné aj pre mužov, preto ak chcete s partnerom ladiť, odporúčame práve túto obuv.