Móda

Už ste začali s plánmi na zimnú dovolenku?

Byť vopred pripravený a mať výlet či aktivitu dôkladne premyslenú a naplánovanú ešte nikdy nič nepokazilo. Veď predsa vždy platí staré, dobré, že pripraveným šťastie praje. Inak tomu nie je ani v prípade včasného plánovania si zimnej dovolenky. Ak sa už tesne pred príchodom jesene neviete dočkať, kedy sa opäť vydáte objavovať na lyžiach dobrodružstva lyžiarskych stredísk, tak sa smelo pustite do zahájenia plánovania vášho lyžiarskeho výletu. Znásobíte tým tak svoju radosť z nastávajúcej dovolenky, a zároveň nadobudnete väčšiu istotu, že ste si dôkladne všetko vopred pripravili a máte všetko potrebné.

Skontrolujte si svoju lyžiarsku výbavu

Lyžiarske oblečenie tvorí základ každej zimnej výbavy. Bez kvalitného a komfortného oblečenia sa len ťažko možno vydať na svahy. Nikdy nie je na škodu, ak si v predstihu skontrolujete, či máte všetko potrebné oblečenie, ktoré vás bude sprevádzať na lyžiach, a zároveň chrániť pred zimou. Oblečenie sa často môže opotrebovať alebo vám už napríklad veľkostne nepadne tak, aby poskytovalo maximálny komfort. Pri kontrole výbavy je ideálne skontrolovať si i kuklu do lyžiarskej prilby, funkčné prádlo či lyžiarske rukavice.

Kontrolou oblečenia príprava výbavy ani z ďaleka nekončí. Zaručene si prekontrolujte aj svoje ostatné lyžiarske vybavenie, a to predovšetkým lyže, lyžiarky, palice, ale i chrániče, a to vrátane lyžiarskej prilby. Samozrejme, nezabudnite dôkladne otestovať, či si vaše lyže pred začiatkom sezóny nebudú vyžadovať servisné služby.

Máte už cieľovú destináciu?

V prípade plánovania zimnej dovolenky nemožno pozerať iba na materiálne vybavenie potrebné pre lyžiarske výzvy. Vopred je zaručene potrebné i dôkladné naplánovanie si cieľovej destinácie. Vydáte sa na jednodňový výlet, predĺžený víkend alebo ste naklonený dlhšiemu časovému horizontu? Okrem cieľovej destinácie pre lyžovanie nemožno zabudnúť na dôkladné plánovanie ubytovania či okolitých výletov.

Nech sa v zime vydáte za lyžiarskou dovolenkou kamkoľvek, vopred pripraveným sa vám bude cestovať omnoho lepšie. Tak čo, už máte zvolenú destináciu?